Haber

Türkiye 3. Avrupa Oyunları’na rekor sayıda sporcuyla katılacak

Birçok branşın yer aldığı ve daha önce iki kez düzenlenen Avrupa Oyunlarında Türkiye toplam 44 madalya kazandı.

21 Haziran-2 Temmuz tarihlerinde Polonya’da düzenlenecek 3. Avrupa Oyunları’na 103’ü kadın, 90’ı erkek olmak üzere 193 sporcuyla rekor sayıda katılacak olan Türkiye, 26 branşta ve 29 disiplinde madalya için mücadele edecek.

Türkiye daha önce bu sırayla 8 altın, 10 gümüş, 26 bronz olmak üzere toplam 44 madalya kazandı.

Azerbaycan’da 29 madalya

Türkiye, tarihinde ilk kez Azerbaycan’da düzenlenen Avrupa Oyunlarında 29 madalya kazandı.

Başkent Bakü’de düzenlenen etkinlikte Türkiye’yi 81’i kadın, 109’u erkek olmak üzere 190 sporcu temsil etti. Türkiye 1. Avrupa Oyunlarını 6 altın, 4 gümüş, 19 bronz ve 29 madalya toplayarak 14. sırada tamamladı.

2015 Bakü’de madalya kazanan milli sporcular şöyle:

Altın madalya: Enes Erkan, Burak Uygur, Serap Özçelik (Karate), Taha Akgül, İstek Kayaalp (Güreş), Bayan Voleybol Milli Takımı.

Gümüş madalya: Meltem Hocaoğlu, Merve Çoban (Karate), Soner Demirtaş (Güreş), Ebru Şahin (Judo).

Bronz madalyalar: Uğur Aktaş, Erman Eltemur, Mehmet Yakan, Dilara Bozan (Karate), Metehan Başar, Cenk İldem, Sezer Akgül, Mustafa Kaya, Yakup Gör, Merve Kenger, Elif Jale Yeşilırmak (Güreş), Işık Tatar (Tekvando), Belkıs Kaya (Judo), Neslihan Yiğit-Özge Bayrak (Badminton-çiftler), Muhammed Ünlü, Elif Coşkun (Boks), İbrahim Çolak (Jimnastik), Abdullah Ömer (Atış), Melek Hu (Masa tenisi).

Beyaz Rusya’da 15 madalya

Türkiye, 2019 yılında Belarus’ta düzenlenen 2. Avrupa Oyunları’nda 15 madalya kazandı.

Milli Takım, başkent Mins’te düzenlenen organizasyona 44 kadın ve 66 erkek olmak üzere 110 sporcuyla katıldı. Türkiye, 2 altın, 6 gümüş ve 7 bronz olmak üzere 15 madalya ile organizasyonu 24. sırada tamamladı.

2019 Avrupa Oyunları’nda madalya kazanan sporcular şöyle:

Altın madalya: Mikail Özerler (Judo), Buse Naz Çakıroğlu (Boks)

Gümüş madalya: Ali Sofuoğlu, Meltem Hocaoğlu, Uğur Aktaş, Serap Özçelik Arapoğlu (Karate), Soner Demirtaş (Güreş), Ahmet Lider (Cimnastik).

Bronz madalyalar: Süleyman Atlı, Meskenin Demirhan (Güreş), Dilara Eltemur, Merve Çoban (Karate), Yeşim Bosta-Evren Çağrıran (Okçuluk-Makara Yay Karışık), Jak Ali Harvey (Atletizm), Ferhat Arıcan (Cimnastik).

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort
istanbul escort