Ekonomi

TKDK İl Koordinatörü ASYEG YKS dönem değerlendirme toplantısına katıldı

Samsun Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) İl Koordinatörü Yusuf Özbey, Asarcık Yerel Eylem Kümesi (ASYEG) 2020-2023 Yerel Kalkınma Stratejisi (YKS) dönemi değerlendirme toplantısına katıldı.

ASYEG’in kuruluşundan bugüne faaliyetlerinin değerlendirildiği toplantıya Özbey’in yanı sıra Eyüp Elmas ve Orhan Kılıç’ın yanı sıra YKS alanında uzman isimler ile Tarım ve Orman İl Müdürlüğü yetkilileri katıldı.

ASYEG yönetiminin yanı sıra kamu kurumu temsilcileri, paydaş kümeleri, dernek yönetimleri ve yararlanan vatandaşların katıldığı toplantıda Uzman Süleyman Gümeç’in sunumuyla yürütülen çalışmalar değerlendirildi ve yeni döneme ilişkin öneriler doğrultusunda fikir alışverişinde bulunuldu. gerçekleştirilecek projeler.

Toplantının ardından Özbey, Asarcık Belediye Başkanı Şerif Kılağuz ve Asarcık Kaymakam Yardımcısı Cengiz Nayman’ı ziyaret etti.

Ziyaretler, Kırsal Ekonominin Kalkınmasına Yönelik Faaliyetler Arası İrtibat (LEADER) tedbirleri kapsamında önümüzdeki dönemde kırsal kalkınma alanında ilçede gerçekleştirilebilecek faaliyetlerin değerlendirilmesiyle sona erdi.

yunusemre-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu