Haber

Pakistan Başbakanı Şerif, Danimarka’da Kur’an-ı Kerim’in Yakılmasını Kınadı

Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif, Danimarka’da Kur’an-ı Kerim’in yakılmasını “iğrenç ve şeytani” olarak nitelendirerek tepki gösterdi.

Başbakan Şerif, Twitter’dan yaptığı açıklamada, Danimarka’daki Irak Büyükelçiliği önünde Kur’an-ı Kerim’in yakılması nedeniyle dünyanın dört bir yanındaki Müslümanların mağdur olduğunu belirtti.

Şerif, tekrar eden bu “iğrenç ve şeytani” olayların, inançlar arasındaki uyumu baltalamak, barış ve uyumu bozmak ve dini nefreti ve Müslüman fitnesini (İslamofobi) yaymak için uğursuz bir hesaplaşma olduğunu söyledi.

Devlet liderlerini ve dini liderleri davet eden Şerif, bu iğrenç uygulamalara son verilmesi gerektiğini kaydetti.

Şerif, bir avuç sapık ve şeytani şahsın milyarlarca insanın duygularını incitmesine ve onların alçakça planlarını dikte etmesine izin verilmemesi gerektiğini belirtti.

Danimarka’da İslam karşıtı ve aşırı milliyetçi “Danske Patrioter (Danish Patriots)” grubu üyeleri bugün önce Mısır’ın ardından da Kopenhag’daki Türkiye Büyükelçiliği önünde Kuran-ı Kerim yaktı.

22 Temmuz’da Kopenhag’da Irak Büyükelçiliği önünde Kuran-ı Kerim yakan küme, 24 Temmuz’da sırasıyla İran ve Irak Büyükelçiliği önünde Kuran-ı Kerim yaktı.

haber-korgan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu