Haber

MHP Genel Başkan Yardımcısı Abdurrahman: Milli enerji politikası oluşturulmalı

MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Lider, iktidara talebin arttığını, uzun vadeli güç stratejisi çerçevesinde milli güç politikasının ortaya konulması gerektiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı, yaptığı yazılı açıklamada, elektrik dağıtım şirketlerinin elektrik iletim hatlarının gelişen sanayinin ve şehirlerin ihtiyaçlarını tam olarak karşılayamayacağını belirtti.

Antalya’da vatandaşların elektrik dağıtımında sorun yaşadığını belirten Lider, dağıtım şirketine yönelik çok sayıda şikayetin olduğunu kaydetti.

Elektrik dağıtım şirketlerinden kaynaklanan sorunların üzerinde durulması ve çözülmesi gerektiğini belirten Önder, nüfus artışı, sanayileşme, kentleşme ve teknolojik gelişmelere paralel olarak elektriğe olan talebin de arttığını belirtti.

Abdurrahman Lider şunları kaydetti:

“Bu durum bizi ülke olarak uzun vadeli bir güç stratejisi çerçevesinde milli güç politikası ortaya koymaya mecbur kılmaktadır. Petrol ve doğal gazda dışa bağımlılık dikkate alındığında Mavi Vatan, Akdeniz ve Akdeniz’de yürütülen çalışmalar Karadeniz son yıllarda son derece önemli.Enerjide dışa bağımlılığın azaltılmasının en önemli ayaklarından biri Bunlardan biri nükleer enerji.Nükleer santraller güvenlik riskleri nedeniyle tartışma konusu olsa da sağlık açısından önemli görülüyor. Kesintisiz, sıfır karbonlu üretim.Türkiye’nin kendi kendine yetebilen, kendi kaynaklarını kullanan bir güç olması milliyetçiliğimizin gereğidir.Dolayısıyla bu yolda atılan ve atılacak adımları tüm kalbimizle kabul ediyoruz. desteğimizi ifade ediyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu