Haber

İzmir Kısa Film Festivali Başlıyor

Sinemaseverlerin her yıl heyecanla beklediği İzmir Kısa Sinema Festivali, 14-19 Kasım tarihleri ​​arasında izleyiciyle buluşuyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Sinema Genel Müdürlüğü, İzmir Ticaret Odası, Konak Belediyesi, Karşıyaka Belediyesi, Balçova Belediyesi, Narlıdere Belediyesi ve Buca Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleştirilecek festival, Bu yıl da dolu dolu programıyla sinemaseverleri bekliyor.

Yarışma bölümünde 5 farklı kategoride 38 kısa filmin gösterileceği festivalde komite, sinema ekiplerinin katılımıyla yapılacak gösterimlerin ardından kararını verecek ve Altın Kedi’ye layık olan sinemaları belirleyecek. ödüller. Animasyon ve kurgu kategorilerinde en iyi sinema ödülünü alan yapımlar, Oscar Akademi Ödülleri’ne başvuru yapma şansına sahip olacak. Ayrıca fiziki gösterimi kaçıran sinemaseverler, festivalle eş zamanlı gerçekleştirilecek online gösterimlerle festival heyecanını yaşayabilecek.

İZMİR SİNEMA LABORATUVARI YİNE DOLU

Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek İzmir Sinema Laboratuvarı bölümünde ulusal ve İzmir kategorilerinde finale kalan sinemalar, projelerini 5 dakikalık sunumlarla heyete sunacak. Sinema sektöründe sürdürülebilir sinema üretimi, kısa film dağıtımı, kurgu, yönetmenlik, yeni teknolojiler ve sahne teknikleri konularında birçok eğitimin gerçekleştirileceği İzmir Sinema Laboratuvarı, 16-18 Kasım tarihleri ​​arasında İzQ Girişimcilik Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

FESTİVAL İZMİR’İN HER YERİNDE

Fransız Kültür Merkezi, Karaca Sineması, İstinye ParkTeras Renk Sineması, Buca Belediyesi Tarık Akan Gençlik Merkezi ve online gösterimlerle festival coşkusu İzmir geneline yayılacak, sinemaseverler birçok kısa filmi ilk kez İzmir’de izleme şansına sahip olacak. Kısa Film Festivali.

Kaynak: ANKA / Kültür ve Sanat

karakocanajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu