Haber

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İşçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü Kutladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, işçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutladı.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü münasebetiyle bir mesaj yayınlayan Soylu, kadroların her zaman ülkeyi bölmeyi amaçladıklarını, her siyasi görüşü ve toplumun her kesimini ayrıştırma aracı olarak kullandıklarını ve bunu istikrarsızlaştırmak isteyenlerin olduğunu belirtti. ülke iç çatışmalar yoluyla

İşçi bayramını kendi amaçları için kullananların, işçinin bir günlük bayram kutlamasını alt üst ettiğine değinen Süleyman Soylu, şunları söyledi:

“Bugün 1 Mayıs’ı kötü anıp yıllarca yasaklayan bir zihniyet yok. Personelin bayramında halay var, bayram var, bayram var. Bugün sadece bayram tatili yok. Ülke yönetiminde elit kesim, aynı zamanda çocukları, babası emekli personel olan insanlar.Salgın sonrası ve Ukrayna-Rusya Savaşı gibi dünyanın ekonomik çalkantıların yaşandığı bir dönemde cumhurbaşkanı, cumhurbaşkanı arayanlar. toplu iş sözleşmelerinde sendikalarla anlaşmalı, bütün talepleri karşılamaya çalışıyor, taban ücretliyi, emekliyi, işçiyi ezmemek için bütün imkanları kullanıyor, inşallah, kısa süreli günlük sıkıntıları aşmaya çalışıyor, bir Recep Tayyip Erdoğan var. “

Bakan Soylu, bugün işçilerin dünyanın en modern insansız hava araçlarını ürettiğini, dünyanın en büyük havalimanını, şehir hastanelerini, köprü ve otoyollarını yaptığını anlattı.

İşçilerin Türkiye’nin ihracat rekorları kıran ürünleri fabrikalarda ürettiklerini, mühendis, mimar ve teknisyenlerin hayallerini gerçeğe dönüştürdüklerini belirten İçişleri Bakanı Soylu, “Bu ülkeyi Türkiye yüzyılının eşiğine getirdiniz. Türkiye Yüzyılına birlikte taşıyacak olan sizlersiniz inşallah.Türkiye Yüzyılının coşkusuyla, daha zengin ve müreffeh bir Türkiye’nin heyecanıyla dans edin.1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Kutlu Olsun.” terimleri kullandı.

ortaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu