Haber

“Gençlik Şurası” Kocaeli’de yapıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin “Gençlik Master Planı” çalışmaları kapsamında, kentin ihtiyaçlarının ortak akılla belirlenmesi ve elde edilecek çıktıların eyleme dönüştürülmesi amacıyla “Gençlik Şurası” düzenlendi.

Kocaeli Kongre Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte “yeni nesil eğitim”, “yenilikçi istihdam modeli”, “gençlerde kişilik yapıları”, “gençlik ve sanal yaşam”, “aile ve gençlik”, “yaşam kalitesi ve yaklaşımlar”, ” “yaklaşımlar” da dahil olmak üzere somut ve somut olmayan 7 konu tartışılacak.

Meclisin açılışında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, meclis ve çalıştayların yöneticileri, alanlarında uzmanları ve hak sahiplerini buluşturduğunu söyledi.

İnsanlığın asıl umudunun gençlik olduğuna işaret eden Büyükakın, kurulla birlikte bir “Gençlik Meclisi” oluşmasını beklediklerini kaydetti.

Yeni bir fikri benimsemede, bir yeniliği denemede, yeni bir deneyime hazır olmada gençlerin eski nesillere göre daha avantajlı olduğuna işaret eden Büyükakın, “Ne yapacağını bilene değil, gençlere sormalıyız. Gençlik Gençlikte de kazanılmayacak bir şey vardır, o da tecrübedir, tecrübenin aklın mezarı olmadığını göz önünde bulundurarak gençleri o tecrübeyle buluşturmak lazım, meclisler buna hizmet edecek. amaç dedi.

Büyükakın, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kent Politikaları ve Araştırma Merkezi bünyesinde tüm siyasi meclislerin eş zamanlı olarak kendi alanlarındaki çalışmaları yürüttüğünü, bugüne kadar farklı alanlarda 7 meclis ve çalıştay düzenlediklerini ifade ederek, bunları bir araya getirme fırsatı bulduklarını sözlerine ekledi. meclislerle neler yaptıklarını görmek, eksik yanlarını görmek ve mevcut durumu değerlendirmek.

Konuşmanın ardından Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yavuz Samur, “Dijital Çağda Gençlik” konulu söyleşi verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu