Teknoloji

D’Amelio Kardeşler TikTok’u Neredeyse Satın Alıyordu

İçerik üreticileri için en büyük gelir kaynaklarından biri. TikTok ABD’de genel bir yasağın eşiğinde durmaya devam ediyor. Çin ile en ufak bir sürtüşme mesafesinde olan TikTok hakkında bugün oldukça ilginç haberler geldi.

Yıllardır TikTok’un en çok kazanan içerik üreticileri olan Charlie D’Amelio ve Dixie D’Amalio kardeşlerin aileleri, TikTok’u tamamen satın almak istedi. çok kısa bir süre sonra Belgeseli izleme potansiyeline sahip olacağımız olay bu.Bildiğiniz gibi, olmadı.

TikTok’un devleri platformu satın almayı bıraktı:

D’Amelio ailesinin babası Marc D’Amelio, 18 Nisan’da Twitter’da yaptığı paylaşımda, ” TikTok satın almak için bir grup yatırımcıyı bir araya getiriyorum. ” sözlerini kullandı. Ancak üç gün içinde bu fikirden vazgeçti.

İçerik Üretici Ekonomisi Zirvesi’nde gazetecilerin sorusunu yanıtlayan D’Amelio, bu fikrin artık masada olmadığını açıkladı. Sebebini ise basitçe şöyle paylaştı:

“Çok pahalı.”

60 milyar dolar Tabii ki paha biçilmez olan TikTok’u satın almak her cesur erkeğe göre değil. Ancak D’Amelio, bu güce sahip olduklarını da yineledi:

“D’Amelio Brands için çok para topladık ve bunu yapacak bağlantılarımız var.”

D’Amelio ailesi yaklaşık 8 ay önce krallıklarına geri döndü. D’Amelio Markaları işletmeyi kurmuştu. Şirket, 6 milyon dolarlık bir tohum yatırımı almıştı. Firmanın faaliyetlerinin kendi moda, keyifli ve yaşam tarzı ürünlerini geliştirmek olduğu paylaşıldı.

candirhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu