Teknoloji

Apple Car için mi? Yeni bir Apple patenti, pedalları ve direksiyon simidi ‘gizlenebilen’ bir arabaya işaret ediyor

Geçtiğimiz yıl Apple, Project Titan ya da diğer adıyla Apple Car’ın geliştirme sürecini daralttığı yönünde haberler duymuştuk, bu da demek oluyor ki Apple’ın ürettiği bir otomobille çok uzun süre karşılaşmayacağız. zaman. Ek olarak, Apple’ın son yıllarda otomobil projesinden Vision Pro ekibine çok büyük kaynaklar aktardığını unutmamak gerekiyor. R. Yine de Apple’ın otomotiv girişimi yavaş ama emin adımlarla devam edecek gibi görünüyor.

Patentli olarak Apple, muhtemelen katlanabilir bağlantı noktalarına sahip otonom bir arabanın temelini oluşturan, Apple’ın güncellenmiş bir patent başvurusuna dikkat çekti. Uzun süreli otonom sürüş sırasında ihtiyaç duyulmadığında direksiyon simidi ve pedalların geri çekilebildiği veya görüş alanı dışına çıkarılabildiği sürücüsüz bir araba düşünün. yakın zamanda verilen patent Alexander Hitzinger icadı anlatılmaktadır. Hitzinger, 2019’da ayrılmadan önce neredeyse üç yıl boyunca Project Titan’ın iş tasarımının başındaydı.

Patent, klasik binek araçlardan bahsederken otonom sürüş sistemlerinin geliştirilmesiyle birlikte bazı değişikliklerin yapılması gerekeceğini belirtirken, bazı durumlarda araç hareketi için bazı segmentlerin gerekli olmayabileceğini de vurguluyor. Bu nedenle kesimlerin gizlenip istenildiğinde kullanıma sunulabileceği bir sistemin faydalı olabileceği belirtiliyor.

Bu patent ne kadar cazip olsa da, Apple’ın, mühendislerinin hayal ettiği her buluşu, ne kadar uygulanabilir olursa olsun, hızla patentleme eğiliminde olduğunu belirtmekte fayda var. Başka bir deyişle, bu özelliğin yakın zamanda ortaya çıkmasını beklememek daha iyidir.

Seviye 5 otonom sürüşün gerçeğe dönüştüğü bir noktaya ulaşsak bile, direksiyon ve gaz pedalları gibi kontrollerin geri çekilebilir hale getirilmesi fikri muhtemelen pek geçerli olmayacaktır. Böyle bir sistem muhtemelen çok fazla avantaj sağlamadan gereksiz karmaşıklık (ve dolayısıyla maliyet) yaratacak ve herhangi bir hızlı hareket durumunda sürücünün direksiyon simidine ve pedallara ulaşmasını engelleyecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu